Adresimiz : Sakarkaya Mevki Akhisar/Manisa Türkiye 0532 482 9099

info@msvstone.com

Diana Royal Marble

Diana Royal Marble

Diana Royal Mermer, bazı çok ünlü yerlerde binlerce yıldır binalar ve sanat eserleri yapmak için kullanılan güzel, doğal bir taştır, örneğin Osmanlı Sarayı ve Tac Mahal’de Mermer zeminler göreceksiniz.Uzmanlarımız Mermerin ne kadar değerli olduğunu biliyorlar, bu yüzden aşağıda nasıl oluştuğuna ve Mermerin nerede bulunduğuna bakıyoruz.

Diana Royal Mermer Nasıl Oluşur

Mermer metamorfik bir kayadır ve ‘değişmiş kaya’ anlamına gelir.Metamorfik kayaçlar, dünya yüzeyinde zaten var olan diğer malzemelerden oluşur.Magmatik kayaçlar doğrudan lavdan veya dünyanın erimiş çekirdeğinden oluşur.Mermer, kireç taşından oluşur.Jeolojik açıdan Mermer, kristalize bir kireçtaşı veya dolomit formudur.

Birkaç başka taşın kristalize formlarına Mermer diyeceğiz, çünkü benzer damarlara sahipler ve diğer taşların yapmadığı şekilde aynı parlak cilayı alıyorlar.Bunun nedeni, taş kesicilerinin, kalsiyum karbonat ve magnezyum silikat arasındaki farkı kimse anlayamadan binlerce yıldır Diana Royal Marble ile çalışıyor olmasıdır.İkisi de güzel görünüyor, peki ne önemi var?

Kireçtaşı genellikle deniz tabanında biriken ve binlerce yıl boyunca sıkıştırılan kabuklardan, mercanlardan ve alglerden oluşur.Bazen uzun zaman önce yaşamış olan canlıların kabukları ve kemikleri bu süreçten kurtulur.Sonuç olarak, bazen hala mermer zemininizde veya karolarınızda fosil görebilirsiniz.

Diana Royal nereden geliyor?

Doğal mermerdeki güzel ve benzersiz desenler, yer kabuğundaki aşırı sıcaklık ve basınçtan etkilenmeden önce kireçtaşında bulunan mineral birikintilerinden oluştuğu için değerinin önemli bir nedenidir.Mineraller basınca taştan farklı tepki vererek damarlar ve desenler oluşturur.

Mermerde renkler nasıl oluşur?

Mermeri düşündüğünüzde, muhtemelen süt beyazı bir renk görüyorsunuz, ancak mevcut tek seçenek bu değil!Çeşitli mineral ve tuzların varlığı nedeniyle, Mermer saf beyazdan parıldayan yeşillere kadar birçok çarpıcı doğal rengi alır;bu farklı renklere farklı maddeler neden olur.Örneğin, siyah damarlar veya gri gölgeleme genellikle karbon kirliliğinden kaynaklanırken yeşil, serpantin ile bağlantılıdır.

Modern mermer üretimi

Diana Royal Mermer dünyanın her yerinde bulunur ve onu pek çok kültürde lüksün sembolü yapar.Bugün, dört ülke dünya mermerinin neredeyse yarısını taşıyor.Bunlar: İtalya, Çin, Hindistan ve Türkiye.Ancak diğer birçok ülke de mermer üretmektedir.

Her bir mermer dikişi benzersiz bir dizi koşul tarafından oluşturulduğundan, farklı taş ocaklarından elde edilen mermer genellikle çarpıcı şekilde farklıdır.Bazı durumlarda, aynı dikişteki mermer bile mevcut minerallerin türüne ve miktarına bağlı olarak çok farklı görünebilir.Bu doğal desen tekrarlanamaz, her levha tamamen benzersizdir ancak bu, Mermerin eşleştirilmesinin zor olabileceği anlamına gelir.Bu, tüm projeniz için bir kerede yeterince sipariş vermenizi önemli kılar.