Adresimiz : Sakarkaya Mevki Akhisar/Manisa Türkiye 0532 482 9099

info@msvstone.com

Diana Royal Mermer Nedir

Diana Royal Mermer, ısı ve basınçla tamamen yeniden kristalize edilen, birçok yabancı maddeyi yakalayan ve böylece benzersiz bir renk ve damar (mineral) çeşitliliği yaratan masif, kompakt kireçtaşının jeolojik adıdır.Mermer basitçe değiştirilmiş kireç taşı veya daha spesifik olmak gerekirse metamorfik kireçtaşıdır.Malzemelerin farklılığından kaynaklanan damarlanma, çoğu mermerin içindeki zayıflık alanlarını temsil eder.Kalkerli taşlar, traverten ve oniks gibi diğer birçok taş gibi, Mermer de ağırlıklı olarak kalsiyum karbonattan oluşur.

Diana Royal Mermer cilalanabilir ve mimari ve dekoratif amaçlı kullanılabilir.Rengi beyazdan siyaha değişir, bazen sarı, kırmızı ve yeşil olur.Mermer bazen güzel damarlı veya bulanıktır.Döşemelerde tercih edilir ve zenginliği ile yaşam alanını vurgular.

Mermer taşı diğer taşlara göre nispeten daha yumuşaktır ve daha az leke direnci sunar.Bu nedenle dikkatli bir bakım gerektirir ve iyi bir mobilya gibi muamele görmelidir.Mermer, sitrik asitler, alkoller ve yağlardan kaynaklanan hasara karşı hassastır.Döküntüler hemen silinmelidir.Uygun şekilde işlendiğinde mermer onlarca yıl zarif kalacaktır.

Tarihsel olarak, muhteşem örnekler olarak Tac Mahal , Lincoln Anıtı, Davut Heykeli .Bu, elbette, oldukça etkileyici bir özgeçmiş, ancak yine de bu, klasik bir yorumlama aracı haline gelen klasik bir taş.

Diana Royal Mermer ayrıca geniş bir renk seçeneği sunar.Beyaz, bej, gri, siyah, mavi, kahverengi, pembe… Renk yolları açıkça kapsamlıdır ve neredeyse her tasarım planı için bir şeyler sunar.Yüzeyler bu taşın uzun bir kıyafeti.Cilalı, eskitilmiş ve daha fazlası arasından seçim yapabilirsiniz.Aslında burada yer verebileceğimizden daha fazlası.

Şimdi genel olarak mermer hakkında kısa bir özet verdik.Şimdi elimizdeki soruyu ele alalım: Mermer Damar Nedir?Klasik plakalarımızdan birine bir göz atın.Bu Calacatta Gold ve mermerdeki en dramatik damarlanma örneklerinden biridir.Bunun “içsel ve arzu edilen” olduğunu ve malzemenin dramatik performansına ölçülemez bir şekilde katkıda bulunduğunu anlamak önemlidir.

Damarlanmaya ne sebep olur?Damarlanmanın nedenini silt, kil, oksitlenmiş demir ve daha fazlası gibi safsızlıkların sonucu olarak düşünmeyelim.Başlangıçta taşın içindeydiler ve zamanla kendilerini damarlar olarak gösterdiler.Bunun yeterli olmasına izin vereceğiz.

Damarlanma hakkında anlaşılması gereken bir diğer husus da, taşın kesilme şekline göre görselin kendini nasıl sunduğudır.”Vein Cut”, alındığı taş yatağın düzlemi boyunca “dilimlenmiş” bir bloktur.”Çapraz Kesim”, yatağın düzlemine dik olarak kesilen bloğa işaret eder ve daha “bulanık” bir görünüm veren katmanların görünümünü ortadan kaldırma eğilimindedir.Her ikisi de harika ve kişisel ifade veya zevk meselesi.