Adresimiz : Sakarkaya Mevki Akhisar/Manisa Türkiye 0532 482 9099

info@msvstone.com

Diana Royal Mermer Nedir,Nerelerde Kullanılmaktadır

 

Mermer, binaların işçiliğinden heykellere, şömine örtülerine ve banyo tuvaletlerine kadar her şeyde binlerce yıldır kullanılan güzel bir taştır.

Jeolojik olarak mermer, karbonat minerallerinden yapılmış metamorfize edilmiş bir kayadır. Esasen, yeryüzünde yüksek seviyelerde ısı ve / veya basınca maruz kalmış bir kireç taşı veya dolomittir. Bu, kayanın yeniden kristalleşmesine neden olur ve ayrıca sıklıkla benzersiz yeni mineral desenleri oluşturur. Kalsitin varlığından dolayı mermer, kalsiyum karbonat ile reaksiyona giren asitler tarafından aşınmaya meyillidir. Doğada bu, mermerin genellikle güzel mağaralara ve okyanus oluşumlarına ev sahipliği yaptığı anlamına gelir, çünkü sudaki asitler katı kayayı yavaşça yıpratır. Evinizde bu da dikkate alınması gereken bir şeydir. Mermer tezgahlar, üzerlerine limon suyu, şarap veya domates sosu gibi asitler döküldüğünde aşındırabilir ve aşındırır.

Saf beyaz mermerler, çok saf kireçtaşı veya dolomitten elde edilir ve güzellikleri için binyıllarca ödüllendirilmiştir. Tac Mahal’den Michaelangelo’nun Davut Heykeli gibi sayısız heykele kadar her şeyi yaratmak için beyaz mermer kullanılmıştır. Heykeltıraşlar için bu kadar değerli bir malzeme olmasının nedeni, en saf haliyle yumuşak, ten benzeri bir kaliteye sahip olmasıdır – oyma için ideal bir malzeme ve gerçekten benzersiz, gerçeğe yakın bir bitmiş ürünle sonuçlanan bir malzeme. Mermeri yıpratıcılar için harika kılan yumuşaklık, aynı zamanda mermerin ev sahipleri için zayıf yönlerinden biridir. Granit tabirinden daha yumuşak olduğu için mermer diğer tezgah seçeneklerine göre çizilmeye daha yatkındır.

Çoğu zaman mermer saf karbonat mineralleri değildir. Bu safsızlıklar mermerde her çeşit damar ve desen oluşturur ve ona siyahtan kahverengiye, yeşile ve hemen hemen her şey arasında değişen renkler verebilir. Bu, ister Carrara veya Calacatta mermerinin gri damarlı beyazını seviyorsanız, ister Eperador veya Verde Dark gibi daha koyu bir şey istiyorsanız, muhtemelen projeniz için bir mermer tonu olduğu anlamına gelir!

Diana Royal Mermer, Türkiye’den İtalya’ya, Çin’e, Hindistan’a ve hatta burada ABD’ye kadar dünyanın her yerinde mevcuttur! Dünyanın dört bir yanındaki evlerde kullanılmak üzere levha ve fayanslara dilimlenmeden önce büyük taş bloklar topraktan kesilir ve kazılır.